Громадський сайт села Козачі Лагері Олешківського району
Реєстрація |  Увійти
Авторизація

Відбулася зустріч К.Лагерської громади з представниками Гладківської ОТГ

   

Відбулася зустріч К.Лагерської громади з представниками Гладківської ОТГ 

 

 З іниціативи мешканців та депутатів Гладківської об'єднаної територіальної громади (ОТГ) в приміщенні ГО "Козацька варта" 12.01.2018р. відбулася дуже корисна для всіх зустріч. Зі сторони К.Лагерської громади були присутні деякі депутати с/ради, представники робочої групи з питання децентралізації, представники ГО"Козацька варта". Для мешканців К.Лагерів ця зустріч очікувалась дуже цікавою та в деякій мірі повчальною, оскільки Гладківська громада є об'єднаною, тому досвід та певні отримані результати дуже цікаві для нас. У процесі спілкування виявилось, що у наших громад дуже багато схожих проблем, а саме: закритість та непрозорість в роботі владних органів, депутатів змушують голосувати не розібравшись у суті питання, аргументуючи необхідністю у пришвидченні прийняття рішень, як результат - неефективне використання грошей, "договорняки та відкати". Відповіді на запити щодо доступу до публічної інформації якщо і надаються то несвоєчасно та незмістовно. Як повідомили мешканці села Таврійського, яке увійшло в Гладківську ОТГ, вони фактично втратили можливість впливати на рішення ради ОТГ, загальні збори не проводяться, голова не звітує, в.о. старости (який, до речі, не обирався) самоусунувся від виконання і так дуже обмежених повноважень. Вісім депутатів від села Таврійського (троє з яких є працівниками апарату, а, отже,  є залежними від голови ОТГ) невзмозі відстоювати інтереси та потреби свого села. Збільшення надходжень коштів (завдяки об'єднанню бюджетів с/рад + державна допомога) йдуть на підвищення преміювання працівників органу управління Гладківської ОТГ. Гроші на розвиток інфраструктури витрачаються непрозоро. На думку депутатів - головним фактором для складання договорів з підрядниками  є  не якість, термін чи кошторис, а банальна сума "відкату". 

      Дуже сумно, що збільшення надходження коштів  в кращому разі витрачається на покращення інфраструктури, а не на покращення економічного стану ОТГ. Згідно Бюджетного кодексу України основні соціальні заклади освіти, медицини, культури, дошкільні та інші фінансуються з бюджетів ОТГ, тому найближчим часом неминуче оптимізація таких закладів, підвищення податків та зборів для мешканців об'єднаних територіальних громадах.

      Як ми бачимо з відео (яке ви можете переглянути нижче) об'єднання громад не вирішує проблеми з питання покращення надання адміністративних послуг та економічного зростання. Технічне створення ОТГ також не вирішує фундаментальних проблем селян. Для формування спроможньої громади працюють інші чинники. Потрібно створити умови для зміни свідомості та заохочення членів громади стати господарями не тільки у своїй оселі, а й  в усіх адміністративних межах населеного пункту. Залишити мінімум 70% всіх місцевих податків та зборів на місцях. Надати доступ до місцевих ресурсів: земля, корисні копалини, ліси, водойми тощо...  Така громада, яка незалежна від державних дотацій, в першу чергу буде вирішувати економічні та інфраструктурні питання свого населенного пункту та голосувати як вважає за потрібне, а не під впливом представника президента на місцях. Чи потрібна така громада центральній владі?.. Вважаю, що ні... Тоді ОТГ - це колективізація.

Оцініть статтю: 
+6
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

вологість:

тиск:

вітер:


Розповідь Михайла Саакашвілі
560 | Дата: 24 лютого 2018, 21:34
Зрадники завили.....
2175 | Дата: 8 травня 2016, 15:15
Ассоциативные эссе с картинками
6080 | Дата: 24 серпня 2016, 21:31
Автор:
ОПРОВЕРЖЕНИЕ
1909 | Дата: 3 лютого 2016, 15:21
Автор:Олена Борисівна Кудас