Громадський сайт села Козачі Лагері Олешківського району
Реєстрація |  Увійти
Авторизація

Збори з приводу обєднання територіальних громад

Збори з приводу обєднання територіальних громад

 

Збори з приводу обєднання територіальних громад

 

Збори з приводу обєднання територіальних громад

 

 

 

 

 

   

                         Про «добровільні» ОТГ

 

     16 листопада 2019 року в приміщенні Козачелагерського будинку культури відбулися громадські слухання з питання добровільного об’єднання територіальних громад. Кількість зареєстрованих громадян з правом голосу, що приймали участь у громадських слуханнях, 262 особи. На початку слухань Наталія Лукач об’явила присутніх у кількості 244, але люди ще стояли на реєстрації, тому фактична кількість, що є в протоколі громадських слухань 262 особи.

      Головуючим громадських слухань обрано Пономарчука Анатолія Андрійовича, секретарем – Руденко Ганну Василівну.

      Лічильна комісія: голова – Ільїна Н.В., члени комісії – Федюшкіна Р.М., Карпенко Ю.А.

В порядку денному розглядалися лише два питання щодо об’єднання нашої територіальної громади з громадами:

а) смт. Нова Маячка;  б) міста Олешки.

    Незважаючи на те, що напередодні громада села Кринки через депутатів Ларису Бєлку  та Наталію Ільїну просили Козачелагерську сільську раду внести до порядку денного громадських слухань питання приєднання до ОТГ міста Нова Каховка, їх пропозицію підтримали тільки депутати Лукач Н.О., Гадючко Л.М. та Степановська С.В., а більшість депутатів як завжди проігнорували, захищаючи чи то свої особисті інтереси чи інтереси їх «кураторів».

    Наприклад, кринківські депутати Салій Л.П. та  Горбачова Н.Г. працюють в Олешках, зрозуміло, що вони навіть не питали думку  своїх виборців, депутат Чумаченко М.П. сказав, що на його окрузі всі за Олешки і в Нову Каховку ніхто не хоче, що викликає великі сумніви.  А депутат Юрій Карпенко зразу висловив свою думку, буцім - то як же це воно буде: лікарню віддали Олешкам, а тепер будемо йти до Нової Каховки? Цьому «містечковому» депутату навіть в голові не вкладається, що лікарню можна було зберегти для людей і потрібно це зробити.

      Таких вже ми з Вами обрали – їм на своє село наплювати. Спочатку Федюшкіна Р.М., Карпенко Ю., Тертична О. агітували за Гуріна О.О., який «нагосподарював» майже 16 років так, що село перетворилося в суцільну руїну, потім більшістю голосують за видатки та премії, які не контролюють, спочатку віддали лікарню, а потім і землю під нею, а тепер голосять на все село: «ми не виживемо, в нас нічого немає, коштів не вистачає!!!».

     Дружина Олешківського районного депутата Максима Тертичного - Олександра Тертична, яка є депутатом Козачелагерської сільської ради, на сесії  так запекло підтримувала свого колегу Миколу Івановича Дудченка об’єднуватися з Новою Маячкою! А коли дійшло до діла – не прийшла на громадські слухання, як і її чоловік Максим. Такі вони вже люди … пустити пил в очі, накаламутити, підговорити людей, розпустити плітки і… розчинитися. До речі, у важливі для громади моменти ні районний, ні обласний депутати, обрані нами, уникають участі при прийнятті важливих для наших сіл доленосних рішень.

      А ось Дудченко М.І. прийшов із сім’єю і чесно проголосував.

Треба відмітити, що новомаячани дуже добре підготувалися до зустрічі, навіть бюлетені для голосування підготували. Доповідь - обгрунтована, зважена, надані були фінансові розрахунки. Та і під час ліквідації наслідків  стихійного лиха підрозділ Олешківського РЕС під керівництвом майстра новомаячанина Олександра Аліміна допомагав нашій громаді на самих важких ділянках. Щиро дякуємо!

      Олешківці ж приїхали до нас, як то кажуть, без краваток,  по дружньому, без фінансових розрахунків, без плану, без обіцянок. По перспективному плану нас планують об’єднати саме з Олешками, незважаючи на те, що всупереч закону ми не маємо з Олешками суміжної межі. Та ще є стримуючий фактор, про який ми нагадали Олешківському голові Дмитру  Воронову - це полігон  твердих побутових відходів у територіальних межах Козачелагерської сільської ради. Так, Дмитро Воронов у 2015 році захищав наше село від можливого сміттєзвалища, та за 4 роки на посаді міського голови не зупинив цей злочин (будівництво полігону ТПВ над підземним артезіанським озером). Поки Дмитро Воронов є міський голова - у нас все спокійно, а що буде, якщо раптом його (не дай, Боже) не оберуть головою ОТГ? «Бумаги», що підписані нашим Гуріним без погодження з громадою, залишаються в силі і будівництво може розпочатися в одну мить.

     Голова робочої групи з вивчення питань по децентралізації Пономарчук Ірина Яківна ознайомила присутніх з висновками та ходом роботи  групи. Також було зазначено, що існує ще декілька можливостей у нашої громади, які не розглядалися без згоди громади і тепер, коли є запит людей і їх бажання приєднатися до ОТГ Нова Каховка або ж до обласного міста Херсон, не можна залишити без уваги вимоги людей.  Про це саме говорила і депутат Лариса Бєлка.  Ці питання потребують швидкого опрацювання та прийняття зваженого рішення.

 Можна не порушувати Конституцію України і не з ким ДОБРОВІЛЬНО  не об’єднуватися. Дочекатися прийняття ЗУ «Про територіальний устрій України», якого ще досі не прийняли з 1997 року, прийняти зміни до Конституції України і з чистою совістю об’єднатися у насправді спроможню територіальну громаду з якісними адміністративними послугами, гарними дорогами, сучасними дитячими садочками, школами, медичними установами, відповідальною владою. Саме це декларували, коли починали процес децентралізаціі. Громада сама заробляє кошти і витрачає на свої потреби при цьому не погіршуючи життя громадян.

    До речі, під час громадських слухань у приміщенні Козачелагерського будинку культури був різкий запах фарби, тому 19 громадян не дочекалися голосування і пішли, як вони кажуть, через алергію. Найстійкіші голосували таким чином:

«ЗА» об’єднання з  Новою Маячкою – 4 голоси;

«ЗА» об’єднання з містом Олешки – 128 голосів;

«УТРИМАЛИСЯ» - 111 голосів;

«Не голосували» - 19 осіб.

     Як хотіли розпорядитися своїм голосом ті 19 людей, які не із своєї вини вимушені були покинути слухання, ми не знаємо.

     Таким чином, шляхом простою арифметичною дією «додаванням»  маємо : 111+4+19= 134 голоси ПРОТИ обєднання з Олешками!

   Чому не надали право голосу людям,  які постійно проживають у наших селах, але з різних причин зареєстровані в інших містах – питання до Козачелагерських депутатів, які позбавили членів громади їх Конституційного права вільно висловити свою думку.

     Тепер справа за Козачелагерськими депутатами. Чи врахують вони  всі «ЗА» та «ПРОТИ»? Чи дослухаються до людей? Чи поступлять по совісті, а не з особистих інтересів, як завжди? Чи діятимуть за вказівками «гуріних-федюшкіних-тертичних»? Про це ми дізнаємось з рішення найближчої сесії.

 

Оцініть статтю: 
+3
Знайшли друкарську помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


вологість:

тиск:

вітер:


Розповідь Михайла Саакашвілі
931 | Дата: 24 лютого 2018, 21:34
Зрадники завили.....
2563 | Дата: 8 травня 2016, 15:15
Ассоциативные эссе с картинками
8454 | Дата: 24 серпня 2016, 21:31
Автор:
ОПРОВЕРЖЕНИЕ
2340 | Дата: 3 лютого 2016, 15:21
Автор:Олена Борисівна Кудас