Процедура збуту деревини на онлайн платформі Прозорро.Продажі

За ініціативи Державного лісового агентства і підтримки Міністерства енергетики та захисту довкілля більше року тому розпочався збут деревини. Така процедура відбувається частково на онлайн майданчиках Prozorro.Sale, де представлений широкий асортимент деревини різноманітних порід та видів.

Продажі продукції від вітчизняних лісгоспів відбуваються майже кожен день і є відкритими та прозорими. Учасником такої події може стати кожен, пройшовши реєстрація на будь-якому майданчику.

Ефективний продаж деревини на онлайн ресурсі Прозорро.Продажі

Новий спосіб продажу лісової продукції привертає до себе більше і більше клієнтів, тому що позбавляє їх від ряду незручностей:

  • впродовж довгого часу лісоматеріали збували після підписання контракту між підприємством і лісгоспом, що затягувало процес;
  • не було змоги здійснювати контроль між керівником підприємства та лісовим угіддям, що сприяло процвітанню тіньових відносин.
  • Значущий 2019 рік приніс принципово нові зміни у лісову галузь:
  • ліквідація явища корупції урядом;
  • удосконалення процесу продажу деревини;
  • ухвалення Постанови №1178, яка дозволила частину деревини представляти для публічних аукціонів, де зараз розміщується продукція усіх типів та класів якості.

Із початком функціонування сервісу Прозорро.Продажі в Україні дедалі успішніше відбувається подолання корупційних продажів. За ініціативи свідомих громадян та волонтерів при підтримці Міністерства розвитку економіки, торгівлі та с/г, доступ до процедури торгів може отримати кожен бажаючий.

Перебіг процесу продажу деревини на електронній платформі

Тепер усі громадяни України можуть брати участь у процедурі купівлі та продажу продукції лісгоспів, пройшовши реєстрацію на платформі. Далі треба створити індивідуальний профіль-кабінет, де будуть відображатися актуальні торги і є можливість приймати участь у аукціоні, роблячи ставки.

На даний момент з електронним ресурсом ведуть співпрацю приблизно 260 лісових господарств, ціна одного лоту починається від 200 тисяч грн., при об’ємі продукції від 150 куб.м. але таке становище скоро зміниться, тому що має бути ухвалений наказ про перехід усього об’єму деревини на систему прозорих торгів усіх виробників деревини.

Вся актуальна інформація та зміни щодо процесів збуту кругляка можна знайти, перейшовши за посиланням https://megasale.com.ua/prodazh-derevyny-prodovzhuyetsya-u-systemi-prozorro-sale/.